המרכז הישראלי להשכלה פיננסית
02-9407777  
02-9407778  

מאמרים


חיפוש :

איך להגדיל את כמות הכסף הפנוי, מבלי לעבוד יותר ?

א. להתמחות במסחר און ליין בשוק ההון. (מאמר נפרד)
ב. לחסוך בהוצאות מיותרות
ג. לצמצם עמלות
ד. לשחרר פקדונות וקופות שאינם נושאים תשואה מעל 4-5%

אז איך עושים את זה?
קודם כל הכינו  רשימה מפורטת של כל ההוצאות החל משכר דירה\משכנתא וכלה בעמלות עו"ש לבנק, ליד כל סעיף רשמו את העלות החודשית וטור נוסף שיסכם את העלות השנתית. לאחר מכן בצעו סדר עדיפות (1-דחוף וכן הלאה) לטיפול החל בסעיפים שקל לכם להתמודד איתם. כמו סקירה של דו"ח כרטיסי האשראי:  ביטול חיובים מיותרים או כאלה שכבר שכחתם עבור מה משלמים. אח"כ צלצלו לחברת האינטרנט והסלולר ובקשו תוכנית במסלול חדש וזול יותר. בהמשך,   אתם יש  לתקוף כל נושא ולהוזיל את העלויות שלו. כל יום נושא אחד ואפילו יותר. אתם תיווכחו לדעת  כמה ניתן לחסוך ולעשות זאת בקליקים או שיחות  בודדות, מבלי לצאת מהבית.

כל סעיף מפחית עשרות עד אלפי שקלים מיותרים שאתם משלמים מידי חודש. אלה שווים בוודאות עשרות אלפי שקלים בשנה! כל שינוי גדול מתחיל בשינוי קטן והוא מתחיל בכם, אף אחד לא יעשה את זה בשבילכם.

רק בסעיף הפנסיה ניתן להוריד בקלות אלפי שקלים בחודש ,בהורדת דמי הניהול השערורייתיים שגוזלים מאיתנו מאות עד אלפי שקלים מידי חודש. קופות גמל - אותו דבר. על פי החוק החדש ניתן לעבור לכל קופה שתרצו ויש כאלה שגובות דמי ניהול נמוכים יותר מאחרות באופן משמעותי.

חובה לבדוק את החשבונות החודשיים ולהבין על מה וכמה אתם משלמים. ביטוח – האם יש לכם ביטוחים כפולים? הידעתם? שאם יש לכם ביטוח מושלם בקופת חולים אולי לא צריך עוד ביטוח בריאות פרטי? הידעתם שאם יש לכם משכנתא ואתם מבוטחים  בביטוח חיים אז אין צורך בעוד ביטוחי חיים פרטיים? כמה אתם משלמים לקופת חולים? אולי כבר אין צורך לשלם עבור בן שכבר עזרב את הבית והוא בצבא או עובד בעצמו או בחו"ל? בידקו את  תלוש המשכורת, האם אתם מקבלים שכר עבור כל הסעיפים הרלוונטיים? אל תסמכו על המחשב שעושה הכל אוטומטית. זה לא נכון! יש בן אנוש שמקליד את הנתונים ויש מנהל שאומר לפקידה מה להכליל בתלוש שלכם. יש המון טעויות. אל תתביישו לשאול חברים לעבודה או להציץ בתלושים של עמיתים. 

זה שאתם חוסכים מהכסף שאתם עובדים עבורו זה לא אומר שאתם קמצנים או קטנוניים. זה הכסף שמגיע לכם בזכות ולא בחסד. אתם רק לא זורקים אותו לפח אלא משתמשים בו בתבונה!

היזהרו מאמירות של עצלנים\ביישנים: אבל "אין לי זמן...מחר אני אעשה את זה...אני עסוק מאוד" ואם נפלתם בפח הזה, אז אל תבכו שאין לכם כסף לדברים החשובים באמת בחיים.

מניסיון אישי, אני מבטיח לכם שכל אחד יכול  לחסוך בכל תחום בחיים. לצערי, גם אני התעוררתי רק מאוחר, אבל לפחות עשיתי את זה.  באחריות, אני אומר: חסכתי לפחות 1800 ₪ בחודש. לכן, החלטתי לעזור לאחרים. אני מעביר קורסים ומלמד אנשים איך לחסוך ולהפנות יותר כסף לדברים החשובים. 

חברות השירותים הגדולות פועלות בשיטת "מצליח". מחייבים אתכם שלא לצורך או בסכומים גדולים יותר  על "מסלולים", מנויים או מוצרים שאינכם זקוקים להם בתקווה שלא תשימו לב. ואכן לרוב זה עובד להם. אז אל תהיה פרייאר, גם ככה הם עושים עלינו קופות שמנות. אז למה לתת להם מה שלא מגיע? 

אמנם ידוע שישראלים לא פרייארים, אבל תכלס מבחינת החברות הללו כמו הוט , בזק, אינטרנט זהב פרטנר, הבנקים, חב' הביטוח  וכו' אנחנו ממש פרייארים.

בואו נחשוב: חיסכון של 300 ₪ בחודש = 3,600 בשנה = חופשה לכל המשפחה ל 3 ימים |  של חיסכון של 120 שח בחודש = 1440 = כלי נגינה לילד או כל ספרי הלימוד ל2-3 ילדים לשנה.

אם אתם חכמים באמת ולאחר שהצלחתם להציל כמה מאות שקלים (או אלפים) בחודש
הכינו תוכנית להשקעה סולידית בבורסה שתניב לכם מיליון ₪ כעבור 15 שנים. 
אנחנו ב"בהון אנושי" יודעים איך לעשות את זה. צרו עמנו קשר כאן.

אז יאלה לעבודה... אני ממש אשמח אם תתקשר או תשלח לי מייל לכתוב האם הצלחת בזה...
ויש לי עוד המון טיפים בשבילך... בהצלחה!   office@stepschange.com 

טואול - בניית אתרים